«
  1. Anasayfa
  2. Kültür Sanat
  3. Atso Eğitim ve Sanat Merkezi Yaz Kursları Kapanış Programı Düzenledi

Atso Eğitim ve Sanat Merkezi Yaz Kursları Kapanış Programı Düzenledi

atso-egitim-ve-sanat-merkezi-yaz-kurslari-kapanis-programi-duzenledi.jpg

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Eğitim ve Sanat Merkezi’nde yaz kursları DÖNEM SONU ETKINLIK programı düzenlendi.

 

ATSO Eğitim ve Sanat Merkezinde düzenlenen programa, Kemer Kaymakamı Hüseyin Çam, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Jandarma Komutanı Binbaşı Ramazan Ergel, ATSO Başkanı Davut Çetin, Kemer Belediye Başkan Yardımcıları Emin Gül ve Gülsüm Bal, Kemer İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yalçın Seyran, CHP Kemer İlçe Başkanı Hüsnü Ünal, Kemer Belediye meclis üyesi Mustafa Tıraş, Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Cengiz Şengül, Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) Başkan Yardımcısı Şinasi Gürocak, KETOB Genel Sekreteri Ayşegül Zeybek Uçar, Kemer Turizmci ve İş Adamları Derneği (KEMİAD) Başkanı Rıza Sönmez, ATSO yönetim kurulu üyeleri, kurs alan çocuklar ile aileleri ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Yer tahsisini Kemer Belediyesi’nin yaptığı ve ATSO tarafından yaptırılarak Kemer Belediyesine devredilen ATSO Eğitim ve Sanat Merkezi, 2021 – 2022 eğitim öğretim döneminin bitmesiyle başlayan yaz döneminde 750 çocuğa ücretsiz kurs imkanı sağladı.

 

Kemer Belediyesi Kemer İlçe Milli Eğitim arasında imzalanan “Hayat Boyu Öğrenme” alanlarında kurslar düzenlenmesine ilişkin protokole istinaden Halk Eğitim Merkezi tarafından görevlendirilen usta eğiticiler belediye personelleri ve gönüllü sanat insanlarından oluşan eğitim kadrosuyla toplam 13 branşta ücretsiz kurs alan 750 çocuk, hayalini kurduğu sanat dallarındaki eğitim hayatlarına ilk adımlarını attı.

 

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ve ATSO Başkanı Davut Çetin’in girişimleriyle Kemer’e kazandırılan ATSO Eğitim ve Sanat Merkezinde kurs alan geleceğin müzisyenleri, Kemer Belediyesi Gençlik Orkestrası olarak birçok ulusal ve uluslararası organizasyonlarda da konserler vererek Kemer’de sanatın yayılmasına öncülük etti.

 

Merkezde düzenlenen program, saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

 

Program kapsamında kurs alan halk oyunları, modern dans, Keman, gitar ve bağlama öğrencileri alanda ve sınıflarda misafirlere performanslarını sergiledi. Çocukların sunduğu gösteriler, renkli görüntüler oluşturdu ve izleyenlerden büyük alkış aldı.

 

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu öncülüğünde kurulan Kemer Belediyesi Gençlik Orkestrası da Furkan Üstündağ’ın şefliğinde çökertme türküsü ile mini bir konser vererek, evrensel enstrümanlarla öz kültürü yansıtıp yerelden evrensele mottosunun neticesini izleyicilere gösterdi.

 

Programda, Kaymakam Çam, yaz dönemi resim kurslarında gönüllü EGITMENLIK YAPAN ressam İsmet Bölükemini’ye emeklerinden dolayı bir plaket verdi.

 

– En önemli yatırım çocuklara yapılan yatırımdır

Kaymakam Çam, yaptığı konuşmasında, yaz kurslarında eğitim alan çocukların başarılarından dolayı mutlu olduğunu söyledi.

 

Farklı yaşlarda olan çocukların birliktelik ruhu içinde orkestrada buluşmasını ve kendilerini yetiştirmesinin ülkenin geleceği için çok önemli olduğuna dikkat çeken Kaymakam Çam, “En önemli yatırım çocuklara yapılan yatırımdır. Bu konuda emeği geçen Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’na, ATSO Başkanı Davut Çetin’e ve Şef Furkan Üstündağ’a teşekkür ediyorum. Buradaki merkezden nice sanatçıların çıkacağını temenni ediyorum.” dedi.

 

– Bir eğitim yuvası açmak bir hapishane kapatmak gibidir

Belediye Başkanı Topaloğlu ise merkezin yer tahsisini belediye meclisinde oy birliği ile kabul eden meclis üyelerine ve ATSO Başkanı Davut Çetin’e teşekkür ettiğini söyledi.

 

Kemer’de hemen hemen her çocuğun elinde müzik aleti görmeye başladıklarını ifade eden Başkan Topaloğlu, “Bu bizi çok mutlu ediyor. Kemer’de sanatın hak ettiği yere gelmeye başladığını biliyoruz. Bir eğitim yuvası açmak bir hapishane kapatmak gibidir. Atalarımız, ‘Ağaç yaş iken eğilir’ demiş. Burada 750 çocuğun eğitim alması bizi çok mutlu ediyor. Çocuklara büyük emek harcayan şef Furkan hoca ve diğer eğitmen arkadaşlara da teşekkür ediyorum. Çocuklarımıza hem eğitim hayatında hem de sanat hayatında her türlü desteği vermeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

 

ATSO Başkanı Çetin de 1 Nisan’da açılan merkeze 6 defa geldiğini ifade ederek, ATSO Eğitim ve Sanat Merkezinin Antalya genelinde ATSOtarafından yapılan yatırımlar arasında kendisini en çok gururlandıran yatırımlardan olduğunu söyledi.

 

Antalya’nın diğer ilçelerinde de yatırımlara devam edeceklerini belirten Çetin, “Buradaki merkezi yaklaşık 5,5 ayda bitirdik. Buraya her geldiğimde çocukların nasıl geliştiğini daha iyi görüyorum. Belediye başkanım Necati Topaloğlu da çok ciddi işler yapıyor. Kemer’de elimizden gelen her türlü katkıyı vermeye devam edeceğiz. Sanata verdiği desteklerden dolayı Kaymakamımıza, belediye başkanımıza ve Furkan hocamız ile çocuklarımızın yetişmesine katkı sağlayan tüm eğitmen arkadaşlara teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

 

Öte yandan Başkan Topaloğlu, programa katılan çocuklarla sohbet ederek bol bol fotoğraf çekilmesinin ardından yaz dönemi resim kurslarında eğitim alan çocuklarla birlikte eğitmen İsmet Bölükemini’nin de resimlerinin sergilendiği alanı gezmesiyle sona erdi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir Cevap Yaz

Gazete Boğaz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *