«
  1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Hem Yurt İçinde Hem de Yurt Dışındaki Başarılı Kariyeriyle Adından Söz Ettiren Prof. Dr. Ali Demirsoy, Akra Talks Sahnesi’ndeydi

Hem Yurt İçinde Hem de Yurt Dışındaki Başarılı Kariyeriyle Adından Söz Ettiren Prof. Dr. Ali Demirsoy, Akra Talks Sahnesi’ndeydi

hem-yurt-icinde-hem-de-yurt-disindaki-basarili-kariyeriyle-adindan-soz-ettiren-prof-dr-ali-demirsoy-akra-talks-sahnesindeydi.jpg

Geçtiğimiz günlerde 54. kez gerçekleşen Akra Talks Sahnesi’nde bu kez hepimizin yakından tanıdığı ve saygı duyduğu; Türk biyolog, profesör, akademisyen, entomoloji ve entomoloji dalında evrimsel biyoloji uzmanı olan Prof. Dr. Ali Demirsoy yer aldı. 

 

Demirsoy; evrim teorileri, dünyanın oluşumu, insan biyolojisi başta olmak üzere yaşamın temel ilke ve kurallarını 19 Kasım Cumartesi günü, Akra Hotels Urban Social Lounge’da keyifli bir sohbet eşliğinde katılımcılarla buluşturdu. 

 

Hem yurt içindeki hem de yurtdışındaki başarılı kariyerinin yanı sıra; katıldığı bilimsel araştırmalar, deneme, araştırma ve bilimsel roman tarzında yazdığı kitaplar, çevre, biyolojik çeşitlilik, biyoloji eğitimi ile ilgili çalışma ve girişimleriyle dikkat çeken Demirsoy; ciddi ve birçok kişiye göre biraz karmaşık konuları sade ve etkileyici bir dil ile anlatarak katılımcıları kendine hayran bıraktı. 

 

Etkinlikle ilgili katılımcılar; evrimsel biyolojinin daha iyi anlatılamayacağını, ciddi bir konuya sahip bu sohbetin çok esprili ve keyifli bir şekilde geçtiğini, Lobi Lounge’da çok güzel bir şekilde karşılandıklarını, lezzetli ikramlarla ağırlandıklarını ve Akra Hotels’de gerçekleştirilen bu tarz sosyal etkinliklerin kendilerini çok mutlu ettiklerini belirttiler. 

 

Evrimsel biyoloji alanındaki teorileri ve insan biyolojisi alanında anlattıklarıyla Demirsoy; toplumda evrim ve biyolojik gerçekliklerin önemine dikkat çekmeyi ve bu alanda toplum bilinci uyandırmak için katkı vermeye devam etmeyi planlıyor. 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir Cevap Yaz

Gazete Boğaz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *