«
  1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Okan Üniversitesi’nden akademik açılış

Okan Üniversitesi’nden akademik açılış

okan-universitesinden-akademik-acilis.jpg

“İş yaşamına en yakın üniversite” vizyonuyla çalışmalarını sürdüren İstanbul Okan Üniversitesi, 26 Eylül 2022 Pazartesi günü Tuzla Kampüsü’nde düzenlenen törenle 2022-2023 Akademik Yılı’nın açılışını yaptı. Eğitim ateşinin yakılması ve açılış konuşmaları ile başlayan program, Prof. Dr. Semih Bilgen’in verdiği “21. Yüzyılda Üniversite” başlıklı Açılış Dersi ile devam etti. Bilgen, öğrencilere 46 yıllık akademisyenlik yaşamından tecrübelerle üniversite kavramını anlattı. 

 

Açılış konuşmasında Mütevelli Heyet Başkanı Bekir Okan İstanbul Okan Üniversitesi’nin ilklerinden ve farklılıklarından bahsetti.  Üniversitenin 23 yılda 43 bin mezuna ulaştığını anlattı. “İlk kez Girişimcilik Dersi’ni, Happy Life Programı’nı ve Kariyer ve Yaşam Dersleri’ni başlatan üniversiteyiz” diye konuştu.

 

Rektör Prof. Dr. Mustafa Koçak konuşmasında üniversite eğitiminin amacı gençleri sosyal açıdan da donatmak olmalı derken gençlere tavsiye de verdi: “Derslerinize zaman ayırdığınız kadar öğrenci kulüplerine, Kongre Merkezimizdeki kültür-sanat etkinliklerine de zaman ayırın. Bu güzel kampüsü doyasıya yaşayın.”

 

Açılış programı Konservatuvar Dinletisi’nin ardından öğrenci oryantasyonları ile sona erdi. 

 

Yeni akademik yılda Metaverse Dersi

İstanbul Okan Üniversitesi’nde bu yıl, dijital teknolojilerin eğitimde kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte Metaverse Dersi de seçmeli dersler arasına eklendi.

 

Ders kapsamında, farklı açılardan Metaverse kapsamı ele alınacak, Metaverse evreni tanıtılacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir Cevap Yaz

Gazete Boğaz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *