«
  1. Anasayfa
  2. Kültür Sanat
  3. Özel Öğrenciler Bahar Şenliğinde Gönüllerince Eğlendi

Özel Öğrenciler Bahar Şenliğinde Gönüllerince Eğlendi

ozel-ogrenciler-bahar-senliginde-gonullerince-eglendi.jpg

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin; Meram, Selçuklu, Karatay belediyeleri ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte Engelliler Haftası münasebetiyle düzenlediği bahar şenliğinde özel öğrenciler iki gün boyunca düzenlenen farklı etkinliklerle gönüllerince eğlendi.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Engelliler Haftası kapsamında özel öğrencilere yönelik bahar şenliği düzenledi.

Karatay Şehir Parkı’nda gerçekleştirilen etkinliklere şehir merkezinde faaliyet gösteren özel eğitim kurumlarında öğrenim gören öğrenciler aileleriyle birlikte katıldı. Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Mobil Etkinlik TIRI’yla eğlenceli anlar yaşayan özel öğrenciler, aynı zamanda hayvanat bahçesi gezisine ve spor etkinliklerine katılarak kurulan oyun alanlarında çeşitli oyunlar oynadı. Konya Büyükşehir Belediyesi Özel Gençler Mehter Takımının performansının alkış aldığı etkinliklerde öğrencilere çeşitli ikramlar ve sürpriz hediyeler de dağıtıldı.

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda; Meram, Selçuklu ve Karatay belediyelerinin de katkı verdiği bahar şenliğine iki gün boyunca 4.000 özel öğrenci, aileleri ve öğretmen katılırken, öğrenciler kendileri için hazırlanan birbirinden eğlenceli etkinlikleri çok sevdiklerini ifade etti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir Cevap Yaz

Gazete Boğaz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *