«
  1. Anasayfa
  2. Kültür Sanat
  3. Zorlu PSM’de Bu Hafta; 3-9 Ekim

Zorlu PSM’de Bu Hafta; 3-9 Ekim

zorlu-psmde-bu-hafta-3-9-ekim.jpg

Zorlu PSM’de bu hafta şehrin en önemli festivallerinden ve bu yıl altıncı edisyonuyla müzikseverleri karşılayacak olan MIX Festival 2022, 7-8 Ekim’de Zorlu PSM’nin tüm sahnelerine yayılarak gerçekleşecek. Altıncı senesinde de farklı müzik türlerinin sevilen isimlerini şehrin merkezinde bir araya getirecek olan MIX Festival 2022; Men I Trust, Ceza, 3pillie, Bangoverz, Can Güngör, Futuro Pelo, Geeva Flava, Gülinler, Hedonutopia, Hünkar, Kardelen, Kit Sebastian, Klor, MFY b2b Ali Özel, Opus Kink, Second, Seda Erciyes & Tuğçe Şenoğul (DJ Set), The Away Days, The Ringo Jets ve Thomas Guerlet gibi başarılı müzisyenlerle iki gün boyunca Zorlu PSM’yi müziğin başkenti yapacak. Öte yandan Ingmar Bergman’ın kült filminden Kayhan Berkin tarafından tiyatroya uyarlanan ve Ece Dizdar, Öner Erkan, Kayhan Berkin, Pınar Göktaş ile Naz Buhşem’in rol aldığı “Evlilikten Sahneler” yeni sezon temsillerine devam ederken cazın önemli isimlerini bir araya getiren Ferit Odman Quintet ile caz sahnesinin başarılı piyanistlerinden Uraz Kıvaner de bu hafta sevenleriyle buluşacak.  

 

EVLİLİKTEN SAHNELER // 4 EKİM // 100 STUDIO // 20.30

Johan ve Marianne 10.evlilik yıldönümlerini kutlamak üzere olan iki çocuk sahibi mutlu bir çifttir. Her şey her an planlı, her gün olması gerektiği gibidir. Her evli çift gibi bazı sorunlar yaşar, bu sorunları karşılıklı oturup konuşup mantıklı bir şekilde çözüp hayatlarına devam ederler. Ama yavaş yavaş karşılaştıkları sorunları eski yöntemlerle çözemediklerini fark ederler, kurdukları günlük planlar da aynı mükemmellikte işlememektedir. Ne yapacaklar? Gerçeklerle yüzleşebilecekler mi? Bu yüzleşmeyi nasıl karşılayacaklar? “İki insan bir ömür bir arada yaşayabilir mi?” “aile nedir?” “şefkat nedir?” “aşk nedir ne değildir?” sorularına yanıt arayan Ingmar Bergman’ın kült filminden Kayhan Berkin tarafından tiyatroya uyarlanan  ve Ece Dizdar, Öner Erkan, Kayhan Berkin, Pınar Göktaş ile Naz Buhşem’in rol aldığı “Evlilikten Sahneler” seyirciyi, bu çiftin başına gelenleri yakından izlemeye davet ediyor.

 

Kapı Açılış: 20.00 

Etkinlik: 20.30

 

Bilet Fiyatları:

1. Kategori Fiyat: ₺154,00 

2. Kategori Fiyat: ₺121,00 

Öğrenci: ₺88,00

 

UTKU ERGİN STAND UP // 4 EKİM // touché // 21.00

Türkiye’nin en önemli seksologu Tutkum Boğuşmak, Biraz Liberal Parti Genel Başkanı Özgür Temkinli, Ankaralı Samet ve daha birçok alter egoyu içinde yaşatan Utku Ergin, 4 Ekim akşamı stand up gösterisiyle touché’de.

Kapı Açılış: 19.30

Etkinlik: 21.00

 

Bilet Fiyatları:

Ön Satış: ₺143,00 

 

 

TEKFEN FİLARMONİ VE ROBY LAKATOS // 5 EKİM // TURKCELL SAHNESİ // 20.30

Aziz Shokhakimov yönetimindeki Tekfen Filarmoni, orkestranın 30. kuruluş yılında ünlü Macar keman virtüözü Roby Lakatos ve Ensemble’ını yüksek tempolu, renkli konserleri ile ağırlıyor. Ülkemizin yetiştirdiği ünlü kanun sanatçımız Göksel Baktagir de konserlerde konuk sanatçı olarak yer alıyor. Müzikte evrensel yaklaşımı benimseyen Roby Lakatos Ensemble geleneksel çingene müziği tınılarını doğaçlama ruhu ile birleştiriyor. Farklı müzik türlerinden çok geniş bir repertuvara sahip Ensemble klasik müzik eğitimi almış, Macar çingenelerin folklor geleneğine hâkim genç virtüözlerden oluşuyor. 

Kapı Açılış: 20.00

Etkinlik: 20.30

 

Bilet Fiyatları:

1. Kategori : ₺440,00 

2. Kategori : ₺330,00 

3. Kategori : ₺220,00 

4. Kategori : ₺132,00

 

FERİT ODMAN QUINTET // 5 EKİM // touché // 21.00 

Türkiye’nin caz sahnesinin önemli isimlerini bir araya getiren Ferit Odman Quintet, 5 Ekim akşamı touché’de dinleyenleriyle buluşacak. Türkiye'de caz davulunun öncülerinden Ferit Odman; Downbeat dergisinden dört yıldızla taçlandırılmış olan Autumn In New York ve Nommo albümlerindeki quintet aranjmanlarına yer verecek. Odman'ın quinteti ile hard-bop dünyasının derinlerinde güzel bir yolculuğa çıkacaksınız.

 

Kapı Açılış: 19.30

Etkinlik: 21.00

 

Bilet Fiyatları;

Ön Satış: ₺154,00

 

URAZ KIVANER – CHET BAKER PROJECT // 7 EKİM // touché // 21.00 

Caz sahnesinin başarılı piyanistlerinden Uraz Kıvaner, caz tarihinin en büyük trompetçilerinden Chet Baker’ı, onun tarafından söylenmiş en popüler eserlerin yeniden düzenlenmesiyle oluşturduğu Chet Baker Project ile 7 Ekim’de touché’de!

 

Kapı Açılış: 19.30

Etkinlik: 21.00

 

Bilet Fiyatları;

Ön Satış: ₺154,00

 

GONZALO RUBALCABA & AYMEE NUVİOLA // 7 EKİM // TURKCELL SAHNESİ // 20.30

Birden çok Grammy Ödülü’ne sahip iki Kübalı müzisyen, Gonzalo Rubalcaba ve Aymée Nuviola, aslında çocukluk arkadaşı olan iki müzisyen. Bir piyano dehası olarak tanımlanan Rubalcaba, 1985’te Dizzy Gillespie tarafından keşfedildiğinde Latin caz sahnesinde genç bir fenomene dönüştü. Blue Note kataloğunun gediklilerinden biri oldu; Bill Evans, Joe Lovano, Ron Carter gibileriyle çalıştı. Vokal yeteneğiyle Billie Holiday ve Celia Cruz’la kıyaslanan besteci ve oyuncu Aymée Nuviola ise ülkenin prestijli müzik okullarında aldığı eğitimin ardından Küba’nın işitsel ve geleneksel mirasını yaşatmaya, hatta genişletmeye devam ediyor. İkilinin uzun kariyerlerinin ilk profesyonel ortaklığı 2020’de çıktıkları bir turneydi ve Blue Note Tokyo’da gerçekleştirdikleri performans, “Viento y Tiempo” adıyla bir albüme dönüştü. En İyi Latin Caz Albümü kategorisinde Grammy’ye aday gösterilen albümün ardından, geçtiğimiz mayıs ayında 5passion etiketiyle bir konser kaydı daha ölümsüzleşti: Fransa’daki Marciac Jazz Festival’ın 2021 edisyonunda kaydedilen “Live in Marciac”. Zengin ritimleri, melodik nüansları ve uçsuz bucaksız birikimleriyle coşkulu, bir o kadar da otantik bir Küba gecesi için 7 Ekim’de Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’nde Latin cazının yaşayan en önemli müzisyenlerinden ikisi ile buluşacağız.

 

Kapı Açılış: 19.30

Etkinlik: 21.00

 

Bilet Fiyatları;

1. Kategori : ₺350,00 

2. Kategori : ₺250,00 

3. Kategori : ₺150,00 

4. Kategori : ₺100,00

Öğrenci : ₺50,00

 

MIX FESTİVAL 2022 // 7-8 EKİM // 100 STUDIO / TURKCELL SAHNESİ / VESTEL AMFİ // 21.00 

7 – 8 Ekim’de Zorlu PSM’de gerçekleşecek MIX festival, 6. senesinde de farklı müzik türlerinin sevilen isimlerini şehrin merkezinde bir araya getirecek. İki gün boyunca Zorlu PSM’de müziğe doyacağımız festivalde sahne alacak isimler  ise; Men I Trust, Ceza, 3pillie, Bangoverz, Can Güngör, Futuro Pelo, Geeva Flava, Gülinler, Hedonutopia, Hünkar, Kardelen, Kit Sebastian, Klor, MFY b2b Ali Özel, Opus Kink, Second, Seda Erciyes & Tuğçe Şenoğul (DJ Set), The Away Days, The Ringo Jets ve Thomas Guerlet İki gün boyunca Zorlu PSM’yi müziğin başkenti yapacak! 

 

7 Ekim: Men I Trust – 3pillie – Can Güngör – Kardelen – Kit Sebastian – Klor – MFY b2b Ali Özel – Seda Erciyes / Tuğçe Şenoğul (DJ Set) – The Away Days – Thomas Guerlet 

 

8 Ekim: Ceza – Bangoverz – Futuro Pelo – Geeva Flava – Gülinler – Hedonutopia – Hünkar – Opus Kink – The Ringo Jets – Second

 

Kapı Açılış: 17.00

 

Bilet Fiyatları;

Kombine – Avantajlı Dönem : ₺495,00 

1. Gün – Avantajlı Dönem : ₺275,00 

2. Gün – Avantajlı Dönem : ₺275,00 

Kombine – Öğrenci : ₺385,00 

1. Gün – Öğrenci (Tükendi) : ₺220,00 

2. Gün – Öğrenci : ₺220,00

 

RAVİ COLTRANE : COSMIC MUSIC // 8 EKİM // TURKCELL SAHNESİ // 20.30

Alice ve John Coltrane çiftinin oğlu, saksafoncu, besteci, prodüktör ve plak şirketi sahibi Ravi Coltrane, ismini sitar müziği efsanesi Ravi Shankar’dan alıyor. Grammy adaylığı bulunan müzisyen, 30 yıla yaklaşan kariyerinde Elvin Jones, Jack DeJohnette, McCoy Tyner, David Gilmour ve kuzeni Flying Lotus gibi isimlerle çalıştı. Orkestra lideri olarak 1998-2012 aralığında altı albüm yayımlayan Ravi Coltrane, annesi Alice Coltrane’in uzun bir aranın ardından kaydettiği “Translinear Light” (2004) albümünün hayata geçmesinde kilit rol oynadı; prodüktör ve müzisyen olarak kayıtlarda yer aldı. Ailesinin uçsuz bucaksız mirasını dünyanın dört bir yanına taşımaya durmaksızın devam eden Ravi Coltrane, aynı zamanda ebeveynlerinin Long Island’da yaşadığı evde konumlanan The Coltrane Home isimli müze ve derneğin de başkanlığını yürütüyor. 8 Ekim Perşembe akşamı Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’nde ebeveynleri Alice ve John Coltrane’in şarkılarından oluşan bir repertuvarla, caz tarihinin iki benzersiz kahramanına saygı duruşunda bulunacak.

 

Kapı Açılış: 19.30

Etkinlik: 20.30

 

Bilet Fiyatları;

1. Kategori : ₺350,00 

2. Kategori : ₺250,00

3. Kategori : ₺150,00 

4. Kategori : ₺100,00

Öğrenci : ₺50,00

 

AYŞE SİCİMOĞLU TRIO ‘’AYHAN SİCİMOĞLU SUNUMU İLE’’ // 8 EKİM // touché // 21.00 

Klasik müzik, Fransız şansonları ve 80’li – 90’lı yılların hit parçalarından oluşan geniş seçkisiyle Ayşe Sicimoğlu Trio, Ayhan Sicimoğlu’nun sunumuyla 8 Ekim akşamı touché’de!

Kapı Açılış: 19.30

Etkinlik: 21.00

 

Bilet Fiyatları;

Ön Satış: ₺143,00

 

ODED TZUR QUARTET // 9 EKİM // TURKCELL PLATINUM SAHNESİ // 20.30

“21. yüzyılın Coltrane Quartet’i.” New York’ta yerleşik İsrailli saksafoncu ve besteci Oded Tzur’un liderliğindeki dörtlüye bu yakıştırmayı, Japonya’dan CD Journal dergisi yapıyor. Klasik Hint Müziği eğitimi aldığı yıllarda geliştirdiği çalış stiliyle enstrümanına özgün bir derinlik katan Oded Tzur, orkestra lideri olarak Enja Records’la yayımladığı iki albümün ardından Manfred Eicher’ın dikkatini çekti ve ECM Records ailesinin bir parçası oldu. 2020 albümü “Here Be Dragons”, şimdiden modern klasikler arasında sayılıyor. Raga geleneklerine kişisel bir yorum getirdiği, bir Sebastião Salgado fotoğrafını kapağına taşıyan 2022 çıkışlı albümü “Isabela” ise birçok müzik otoritesine göre son 10 yılda ECM etiketiyle yayımlanan en etkileyici işlerden. Birer hikâye anlatır gibi işlenmiş kompozisyonlarıyla Oded Tzur Quartet, 9 Ekim’de Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’nde olacak.

 

Kapı Açılış: 19.30

Etkinlik: 20.30

 

Bilet Fiyatları;

1. Kategori : ₺350,00 

2. Kategori : ₺250,00 

3. Kategori : ₺150,00 

4. Kategori : ₺100,00

Öğrenci : ₺50,00

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir Cevap Yaz

Gazete Boğaz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *